Dnešní informace asi trochu znejistí všechny fanoušky Xiaomi, protože pokud jste doufali v nízkou cenu nového Xiaomi Mi6 tak vás možná čeká trochu nemilé překvapení. V minulosti bývalo zvykem, že vlajková loď od Xiaomi vždy vstupovala na trh s cenou 1999 juanů (tedy asi 290 USD), ale tentokráte možná sáhne zákazník do kapsy podstatně hlouběji…

Na stránkách čínského obchodního gigantu Jingdong Mall se totiž objevil jako teaser obrázek polo-zahaleného Xiaomi Mi6, ale s výrazně viditelnou cenovkou. A na ní už je méně radostná suma 3599 juanů (což obnáší zhruba 522 USD). To by znamenalo poměrně razantní cenový skok oproti minulosti a určitě velké zklamání pro fanoušky značky co mají hlouběji do kapsy.

Otázkou samozřejmě zůstává, jaký konkrétní model by se za tuto cenu prodával, protože se jednoduše může jednat o našlapaný model s maximální výbavou např. 8 GB RAM + 256 GB ROM a pak by cena logicky šplhala do výšin. Levnější verze Xiaomi Mi6 např. se 4 GB RAM + 64 GB ROM se tak ještě pořád může vejít do dostupnější cenové hladiny, pokud už ne přímo do zmíněné magické hranice 1999 juanů. Nechme se překvapit.

Co se týče výbavy telefonu samotného tak z posledních úniků obrázků a informací to vypadá, že Mi6 spíše nebude mít zahnutý 3D displej a s největší pravděpodobností ani 3.5mm sluchátkový jack. Procesor stále více vypadá opravdu na Snapdragon 835 a duální fotoaparát Sony IMX400 už je podstatě jistou věcí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.