První byl Huawei, nedávno následovalo Xiaomi a vypadá to, že dalším do party by se brzy mohlo stát i Meizu. A o čem, že to je řeč ? Jedná se o vývoj vlastního procesoru pro použití v telefonech, protože to pro výrobce přináší řadu výhod. Ať už jde o jednodušší a efektivnější optimalizace pro vlastní hardware nebo odpadnutí problémů plynoucích ze spolupráce s jinými, jako jsou dodací lhůty, průtahy a cenové války.

Meizu v minulosti využívalo procesory hlavně od Mediateku, Samsungu a v jednom starším modelu pouze pro čínský trh dokonce i od Qualcommu. Příště už by se mohlo jednat o čip z domácí produkce, stejně jako to Huawei dělá už dlouho se svými Kiriny a Xiaomi začne s novým Surge. Údajně by s Meizu měla pracovat na vývoji čipu americká firma Texas Instruments a jejich spolupráce by nebyla prvním společným projektem, protože už dříve dohromady před lety vydali MP3 přehrávač.

Na druhou stranu tato spekulace přichází ve chvíli kdy Meizu oznámili propouštění 10 % zaměstnanců v rámci zefektivnění firmy a jedním z nových a velkých akcionářů firmy je právě Mediatek. Takže pouštět se do nejistého dobrodružství s novým procesorem by v současné situaci možná nebyl úplně ideální krok. Uvidíme, situaci budeme určitě sledovat dále.