Ohodnoťte článek

O konferenci Cube, která proběhla před pár dny jsme se už zmínili ve včerejším článku o notebooku Cube Thinker, ale ten nebyl jediným představeným kouskem. Dostalo se i na nový 2-in-1 konvertibl Cube iWork 3X a osobně si myslím, že se jedná dokonce možná o ještě zajímavější produkt.

Čínští výrobci s oblibou osazují do nových tabletových a notebookových modelů displeje použité v Microsoft Surface kouscích a teď se dostalo i na displej ze Surface Pro 4. Konkrétně se jedná o 12,3-palcovou IPS obrazovku s rozlišením 2736 x 1824 pixelů a poměrem stran 3:2, takže kvalita zaručena. Otázkou zústává jen případná podpora aktivního stylusu, to zatím netušíme.

Ani použitým hardwarem se nemá Cube iWork 3X za co stydět a Celeron N3450 platformy Apollo Lake spolu s 6 GB DDR3 RAM a 128 SSD diskem (konečně !!!) má dostatek šťávy na pohodlné ukočírovaní Windows 10. Dále v něm najdeme například 8500 mAh baterii, podporu ac Wi-Fi, plnohodnotný USB 3.0 port, USB Type-C nebo HDMI. Tablet samotný váží 740 g a má v těle zabudovanou kickstand „nohu“, ale bude k dispozici k dokoupení i klávesnicový dok.

Oficiální datum vydání ještě nebylo oznámeno, ale už známe cenu, která by v Číně měla být 1999 juanů (asi 290 USD), takže se dá zhruba očekávat hranice 350 USB při mezinárodním prodeji. Pokud nebude klávesnicový dok zbytečně drahý, tak se může jednat o jedno z nejlákavějších 2-in-1 zařízení na trhu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.