Společnost HTC se chystá ukázat světu svou skutečnou vlajkovou loď tohoto roku. Všechny zvěsti kolující kolem tohoto modelu se shodují na tom, že HTC U bude jedinečné zařízení, které zaujme z mnoha důvodů.

K odhalení chytrého telefonu HTC U dojde s největší pravděpodobností během prvních dnů měsíce května/mája. S blížícím se termínem představení tohoto modelu očekáváme, že bude přibývat i další upřesňující zprávy.

Pravděpodobné specifikace HTC U

Nedávno zachycené informace ukazují na tyto bližší specifikace: 5,5 palcový displej s rozlišením 1440 x 2560 pixelů, procesor Snapdragon 835 SoC a Adreno 540 GPU. Předpokládá se, že HTC U bude mít Sense 9 UI. Také můžeme očekávat 64 GB vnitřní úložiště s možností rozšíření na 128 GB. Hlavní kamera bude 12 MPx a na přední straně 16 MPx selfie fotoaparát.

Dnešní informace pocházející z Slashleaks potvrdily dosavadní zvěsti, mezi něž patří bezrámečkový design, elegantní vzhled, duální reproduktory na spodní straně telefonu a USB port Type-C.

Zatím jsme nezjistili žádné bližší informace o případném snímači otisků prstů a umístění tlačítek pro zapnutí/vypnutí či ovládání hlasitosti. Tyto podrobnosti se určitě dozvíme v dalších dnech. Zatím to ale vypadá na pionýra bez hardwarových tlačítek.