Ohodnoťte článek

Před pár dny proběhla oficiální představovačka nových modelů od Cube a nejzajímavějších kouskem co nám předvedli je určitě notebook Cube Thinker. Původně se tento kousek jmenoval Cube i35, ale Thinker holt asi zní noblesněji a proto půjde na trh pod tímto jménem. Ale rozhodně má co nabídnout.

Takže vzhůru na specifikace. Cube Thinker bude mít skvělý dotykový 13.5-palcový displej s poměrem stran 3:2 a rozlišením 3000 x 2000 pixelů, stejný jako používá například Microsoft Surface Book nebo Chuwi Hi13. Uvnitř pak najdeme Intel Core M3 – 7Y30 platformy Kaby Lake, 8 GB DDR4 RAM a 256 GB M.2 SS disk, dva USB 3.0 porty, USB Type-C port, čtečku otisků prstů, 51 wH baterii nebo 2W reproduktory. Váha by neměla přesáhnout 1.5 kg, notebook podporuje aktivní stylus a samozřejmě má nainstalované Windows 10.

Oficiálně by se měl na trh v Číně dostat 10.dubna s cenou 3999 juanů (tedy zhruba 580 USD), ale mezinárodní dostupnost bohužel jako obvykle vystřelí ceny vzhůru. Na Aliexpressu v oficiálním Cube obchodě je k nalezení za 699 USD což je poměrně razantní cenový skok a dostane se skoro na úroveň Xiaomi Air. Sice má lepší displej a podporu stylusu, ale bude to stačit ?

Na trh by se časem měla dostat i výkonnější verze s Intel Core i5 (pravděpodobně 6200U), dedikovanou grafikou nVidia 940MX a možná i mírně jinými rozměry a váhou. Ta by se měla prodávat za 4999 juanů (tedy asi 725 USD), ale jistého samozřejmě není nic.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.