Kódové slovo „zabiják“ je evidentně mezi čínskými výrobci telefonů velmi populární a už jsme podobných velkohubých prohlášení v minulosti viděli mnoho. Nutno dodat, že ve většině případů velmi nepodložených a neodpovídajících realitě. Takže jako to bude v případě nové značky MAZE a jejich modelu MAZE Blade ?

Nově představený MAZE Blade se cítí být právě takovým „budget zabijákem“ a po designové stránce rozhodně nevypadá zle. Na první pohled připomíná třeba Sony Xperia Z5 a kombinace kovové konstrukce se skleněnými zády vypadá velmi efektně. Bohužel prémiový vzhled a zpracování není příliš podpořen použitým hardwarem.

Procesor MT6753 už je s námi skoro dva roky a rozhodně není něčím co vidíme v novém telefonu rádi. To stejné se dá říct o dalších starých známých v podobě 13 Mpix zadní Sony IMX214 kamerky a 8 Mpix Sony IMX179 přední kamerky. Telefon dále nabídne 5,5-palcový FullHD IPS displej, 3000 mAh baterii, kompletní české LTE frekvence a Android 6.0 Marshmallow. Více na oficiálních stránkách.

MAZE Blade by měl být k dostání někdy v polovině dubna a bude velmi záležet jakou výrobce nasadí cenu, protože ačkoliv telefon skvěle vypadá tak vnitřnosti ho sráží dolů. Co si myslíte vy ? Kolik by musela být reálná cena telefonu abyste o něm uvažovali ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.