Příští model od OnePlus je bezesporu jeden z nejočekávanějších telefonů současnosti a bude mít hodně co překonávat, protože laťka nastavená fantastickým OnePlus 3(T) je nastavena opravdu setsakra vysoko. Kvůli legendární čínské pověrčivosti a strachu z čísla 4 se však s největší pravděpodobností dočkáme rovnou OnePlus 5. A dnes vyšlo velmi zajímavé video s údajným konceptem tohoto nového modelu.

Na rovinu si hned řekněme, že jde s vysokou pravděpodobností jen o velmi vágní spekulace a spíše fanouškovskou práci, ale nikdy nevíte. V tomto konceptu se OnePlus 5 objeví hned dokonce v Edge provedení (s možným levnějším „normálním“ modelm), tedy se zahnutým displejem a velmi vysokým poměrem obrazovky k tělu přístroje. Designově se spíše vrací k původnímu návrhu OnePlus One/Two včetně textury na zadním krytu. A snímač otisků prstů se nám také přestěhoval na záda.

Jinak vše slibuje nekompromisní výbavu zahrnující 8 GB RAM, procesor Snapdragon 835, 5,5-palcový AMOLED displej s QHD rozlišením krytý Gorilla Glass 5, 23 Mpix zadní kameru, 12 Mpix přední kameru, 4100 mAh baterii s novou generací super-rychlého nabíjení DashCharge a dokonce i by měl být vodotěsný díky specifikaci IP68. Zní to dobře, co myslíte ? 🙂

Kdyby tohle všechno byla pravda a my se nového OnePlus 5 dočkali v dohledné době a za obvyklou příznivou cenu jako minulé modely značky, tak máme v ruce automatického kandidáta na mobil roku. Nechme se překvapit, i když osobně čekám oficiální info o OnePlus 5 se zcela jiným designem i hardwarem. Což samozřejmě nevylučuje zmíněnou kandidaturu na mobil roku 🙂

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.