V poslední době vznikal trochu zmatek kolem toho, co se skutečně chystá vydat společnost LeEco. Ale vypadá to na dost výkonnou novinku! Během posledních několika měsíců jsme byli svědky různých zvěstí o chystaném chytrém telefonu LeEco X650. Domníváme se, že bude vydán pod názvem LeEco Le 3.

Jsou zde ale další informace, které jsou poněkud matoucí. Z předchozích informací vyplývalo, že nový model LeEco Le 3 by měl mít procesor Snapdragon 835. Na druhou stranu to nyní vypadá spíše na to, že telefon je osazen procesorem Mediatek Helio X27. A to právě díky infromacím z testu Antutu.

Specifikace LeEco X650

Mediatek Helio X27 je desetijádrový tri-cluster procesor. Skládá se z 2 x 2,6 GHz A72 + 4 x 2,0 GHz A53 + 4 x 1,6 GHz A53. O grafiku se stará Mali-T880. Díky tomu LeEco X650 získalo vysoký počet – 104488 bodů ve srovnávacích testech. Díky dalším zachyceným informacím můžeme předpokládat, že LeEco Le 3 bude mít 5,5 palcový displej (1920 x 1080), duální 13 MPx hlavní kameru a 8 MPx přední fotoaparát, 3900 mAh baterii a Android 7.1.2. Také jsme se doslechli, že LeEco by mohla zahájit Le 3 s jejich vlastní osobním asistentem.

I když to vše zní moc hezky, nepředpokládáme, že bychom někdy mohli vidět zahájení prodeje LeEco Le 3 mimo Čínu. Společnost LeEco prý v poslední době trpí finančními problémy a právě proto se museli uchýlit k prodeji svých patentových kanceláří a prakticky odstoupit z velkého trhu v Indie. Pouze čas ukáže, co se bude dít s tímto čínským výrobcem smartphonů. Na druhou stranu si něco štěbatají vrabci na střeše, kteří naopak zmiňují možnost oficiálních vstupů na další trhy a to včetně naší malé kotlinky! Pokud by se tomu tak stalo, tak my bychom byli samozřejmě nadšeni! A co vy?