Teclast je známá čínská značka výrobce tabletů a notebooků. Jméno si udělal především díky ceně, kdy jejich produkty jsou levnějšími alternativami k ostatním výrobcům. Nejnovějším přídavkem do jejich portfolia je pak tablet Teclast X3 Plus.

I když by se podle tiskové chyby v oficiálním promo materiálu mohlo zdát, že v Číně vyrobili nového papeže (PIUS), není to tak a nový Teclast X3 Plus je 11,6-palcový tablet poháněný procesorem Intel Celeron N3450 Apollo Lake. Taktéž dostal do vínku velký 11,6-palcový 1080p displej.

Teclast X3 Plus

Hlavním prodejním bodem u X3 Plus je velikost paměti RAM, které dostal celých 6 GB a dále jej doplňuje 64 GB disk, který lze dále rozšířit pomocí slotu pro microSD karty.

Jako OS je u Teclast X3 Plus nepřekvapivě Windows 10 Home a baterie má kapacitu 6800mAh. K dispozici je také 5MP fotoaparát na zadní straně a 2MP přední kamerka pro Skype videohovory. X3 Plus jde do prodeje 28. března na oficiálním aliexpress shopu a do 30.3. by měl být dostupný za 279,99 dolarů. Poté by se cena měla zvednou na dolarů 350.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.