V minulosti jsme Vám dali pět tipů na mobily do 55 USD (zde) a do 110 USD (zde). Rozhodli jsme se Vám dnes trochu osvěžit paměť a poukázat na zajímavé high-end modely, které vám v současnosti nabízí čínští výrobci. Víme, že je jich samozřejmě mnohem více co by stály za hřích a tak to berte pouze jako náš soukromý výběr (možná jako první díl), který se nemusí každému líbit. Zejména proto, že při jejich koupi musíte sáhnout hlouběji do kapsy.

 1. Huawei P9
  Začneme hodně známou značkou Huawei a modelem P9, který už pomalu vytlačil z trůnu nastupující model P10. Stále však může nabídnout duální fotoaparát od společnosti Leica, vysoce kvalitní 5,2-palcový displej od japonská konsorcia JDI s vysokým rozlišením, výkonný procesor HiSilicon KIRIN 955 a baterii o velikosti 3000 mAh. Štíhlé elegantní tělo, pohodlné pro mužské i ženské ruce a podporu nejmodernějších komunikačních rozhraní.
 2. LeEco Le Pro 3
  Mezi cenově nejdostupnější vlajkové lodě s procesorem Qualcomm 821 patří bezesporu LeEco Le Pro 3. Zaujme nejen 5,5-palcovým full HD displejem nebo 4 GB RAM, ale také konektorem USB Type-C pro digitální přenos hudby. Zvláštní pozornost je také dobré věnovat 16 Mpx hlavnímu fotoaparátu s optickou stabilizací obrazu a duálním bleskem. LeEco vybavilo svojí vlajkovou loď pokročilým grafickým rozhraním s řadou užitečných funkcí a podporou LTE. To vše za cenu kolem 329 USD (zde).
 3. Meizu Pro 6 Plus
  Pro 6 se stala velmi pozitivně přijatou novinkou od společnosti Meizu. Na přední straně má 5,7-palcový Super AMOLED displej s rozlišením Quad HD. Výkonný osmi jádrový procesor Exynos 8890 od společnosti Samsung spolu s 4 GB  RAM typu LPDDR4 umožňuje hrát ty nejnáročnější hry bez známky strachu. Za zmínku stojí také hlavní 12 Mpx fotoaparát s pokročilým automatickým zaostřováním, stabilizací obrazu a neobvyklým kruhový bleskem s 12 LED, stejně jako Hi-Fi audio čip.
 4. Nubia Z11
  Nubia Z11 nás na první pohled zaujala tenkým 7,7 mm tělem a bezrámečkovým displejem.  Podívejme se tedy na její specifikace: procesor Qualcomm Snapdragon 820, 5,5-palcový Full HD displej, 6 GB RAM, baterie 3000 mAh, konektor USB Type-C. Její displej by měl zabírat 76,23% přední strany, což je výrazně nad průměrem trhu. Telefon se vydařil zejména po designové stránce.
 5. NOMU S30
  Tenhle model není typickou vlajkovou lodí. Uvádíme ho ale záměrně, protože jako jeden z mála je odolný vůči pádu, vodě a prachu díky certifikaci IP68 . Má displej 5,5 palců, 4 GB RAM a procesor od MediaTeku Helio P10. Nomu S30 je dobrou volbou i díky podpoře LTE, USB OTG, Androidu 6.0, rychlému nabíjení a podpoře dvou slotů pro SIM karty. Navíc jeho cena není tak vysoká jako u předchozích tipů (239 USD).