Po čtrnácti dnech předprodejů zahájila značka smartphonů Honor prodej modelu Honor 6X. Očekávaný telefon má 5,5″ FullHD displej, 3GB operační a 32GB interní paměť. Chlubí se především ve své třídě netradičním duálním fotoaparátem a spolehlivou čtečkou otisků prstů. Aktuálně je telefon již v prodeji, a to za 6 990 Kč. Honor 6X je tak nejlevnějším telefonem s duálním fotoaparátem na našem trhu.

Duální fotoaparát

honor 6x

Zadní stranu Honoru 6X ovládl především hlavní duální fotoaparát s kombinovaným rozlišením 12 MPx a 2 MPx. Druhá čočka umožňuje při focení využívat efektu široké clony. Je tak možné měnit hloubku ostrosti, a to už i u pořízených snímků. Přední selfie camera má příjemných 8 MPx. Možnosti obou fotoaparátů rozšiřuje množství fotografických funkcí. Mezi ně patří například food mode, make-up mode, detekce úsměvu, automatické zkrášlování nebo třeba manuální profesionální mód, ve kterém lze ručně nastavit parametry snímání.

Kovové tělo s velkým displejem

Kovové zaoblené tělo Honoru 6X disponuje 5,5″ FullHD displejem s rozlišením 1920 x 1080 px. Displej má 2,5D zakřivení. Nový telefon se prodává v šedém, zlatém a stříbrném provedení. Smartphone běží na Androidu 6.0, který doplňuje pohodlná nadstavba uživatelského rozhraní EMUI ve verzi 4.1. Telefon však brzy získá aktualizaci operačního systému a jako jeden z prvních levných telefonů na našem trhu tak obdrží Android 7.0 Nougat a s ním EMUI 5.0. Samozřejmostí je plná podpora LTE ve všech lokálních pásmech. Nezapomínejme na čtečku otisků prstů, dual SIM a NFC.

Výkon díky procesoru Kirin 655

honor 6x

Honor 6X pohání osmijádrový chipset Kirin 655, kterému sekunduje 3GB operační paměť. Vestavěná 32GB paměť telefonu je rozšiřitelná pomocí microSD karty. Výjimečnou výdrž telefonu zajišťuje baterie s kapacitou 3340 mAh.