Xiaomi Mi Mix má dalšího soupeře, který se chystá na trh a je třeba říci, že podle prvních upoutávek nevypadá Maze Alpha vůbec špatně!

Xiaomi uvedlo svůj Mi Mix na trh jako revoluční telefon s bezrámečkovým designem a jeho zbylí čínští konkurenti se rychle snažili tento vzhled napodobit. A nejen čínská konkurence se snaží. Pravdou je, že bezrámečkový design je to, co bude hýbat trhem v letošním roce. A na tom se snaží postavit úspěch i nová čínská značka Maze, která chce hned svým prvním model ohrozit postavení Mi Mix. Jejich telefon se jmenuje Maze Alpha a design společně s pár specifikacemi se objevily ve video upoutávce.

Jak můžete vidět z obrázků povalujících se okolo tohoto textu, Maze Alpha používá podobný bezrámečkový design jako Xiaomi Mi Mix, ale na rozdíl od jiných podobných zařízeními, Alpha by mohla dostat i slušnou hardwarovou výbavu.

Maze Alpha

Maze Alpha bude vyrábět ve vlastních továrnách značky v Shenzhenu a bude vybaven Corning Gorilla Glass 4 ochranou nad AMOLED displejem o velikosti 6 palců. Na zadní straně vidíme duální kameru, zatímco Android 7.0 naznačuje, že ani na poli OS se nespí. Plus taktéž vidíme náznaky čtečky otisků prstů, ale tu ještě nemáme potvrzenou. Bylo by však velmi zvláštní, kdyby jí telefon nebyl vybaven.

V tuto chvíli ještě nevíme zda Maze Alpha bude mít Qualcomm nebo MediaTek chipset stejně jako velikost paměti RAM nebo jeho cena, ale stejně nás tento telefon velmi zajímá.

A na závěr taková perlička a hádanka – víte odkud se vzalo pojmenování značky Maze? Pro fanoušky seriálu Westworld bude odpověď do komentáře níže poněkud jednodušší 🙂

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.