MWC 2017, které se odehrávalo v Barceloně je již za námi a byli jsme svědky poměrně mnoha zajímavých nových telefonů. Z pohledu čínského výrobce Vernee, který ukázal dva modely s velkou baterií Thor E a Thor Plus, největší pozornost zaslouženě dostal jejich stěžejní model Vernee Apollo 2.

To tchajwanský Mediatek na MWC představil svou novou generaci desetijádrového SoC Helio X30 a seznam nových funkcí je velmi dlouhý. Například podpora Google Daydream VR, 4K HDR, duální kamery, MTK VR a mnoho dalších. A právě tento procesor se skrýval v prvním prototypu Vernee Apollo 2, které se poprvé ukázalo veřejnosti.

Vernee Apollo 2

Hardwarové specifikace Vernee Apollo 2 jsou docela zajímavé – již zmiňovaný Helio X30 chipset, Android 7.1 OS, 5,5-palcový displej, 8 GB RAM, 128 GB úložného prostoru, 16 Mpix zadní fotoaparát Sony IMX298, celokovové unibody tělo, čtečka otisků prstů, USB Typ-C a podpora rychlého nabíjení.

Vernee Apollo 2

Ne všechno jde ale podle plánu, protože kvůli zpoždění ze strany MediaTeku je původně plánovaný start Apollo 2 odložen z břena na květen. Doufejme, že se jedná o poslední odklad a šarády ohledně releasu předchozího Apolla se tentokrát nedočkáme.

Co se týče stanovené ceny pro Apollo 2, tak ta se bude pohybovat přes 300 dolarů, ale to zdá být při pohledu na specifikace pochopitelné. Vše kolem Vernee Apollo 2 budeme nadále sledovat, protože telefon má velký potenciál.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.