Čtečky otisků prstů na smartphonech je něco, což už bereme jako naprostou samozřejmost. Každý trochu významný výrobce si dnes nedovolí představit nový model bez této funkcionality, ale tím jak jsou s námi čtečky již nějakou dobu, čekáme kdy přijde inovace.

Čínské společnosti, které v poslední době ony inovace táhnou, jich letos pár na MWC představily. Meizu Super mCharge může plně nabít baterii za pouhých 20 minut. Technologie od OPPO zase dává 5x větší zoom fotoaparátům v telefonech. No a Goodix také něco přihodil.

čtečka otisků prstů v displeji

Pokud neznáte výrobce Goodix, tak vězte, že se jedná o světově proslulého poskytovatele řešení čteček otisků prstů a možná jejich kousek máte i vy ve svém telefonu. Čínská společnost se nyní rozhodla udržet tempo inovací tím, že odhalila další technologický zázrak – čtečka otisků prstů v displeji. Tato technologie integruje čtečku otisků prstů do AMOLED displeje.

Tou nejzajímavější a nejviditelnější této inovace by byla redukce plochy, kterou nyní zabírá tlačítko Domů s čtečkou otisků prstů. Ti výrobci, kteří si dokáží představit své telefony bez onoho tlačítka jej tedy nově již nebudou muset zabudovávat na přední stranu telefonu, jelikož čtečka otisků by byla v displeji.

čtečka otisků prstů v displeji

A jak se na zabudované čtečky otisků prstů v displeji díváte vy? Plusy, mínusy z vašeho? Dejte vědět v komentářích.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.