Čínský výrobce Huawei představil na MWC svou nejnovější verzi Androidí nadstavby Emotion UI 5.1. Aktualizace se zaměřuje především na výkon a stabilitu.

EMUI 5.1 bude debutovat na nových Huawei P10 a P10 Plus telefonech, které byly taktéž představeny na MWC 2017. Detaily ohledně těchto nových vlajkových lodí Huawei si můžete přečíst zde.

Kromě funkcí, jako je Ultra memory a Ultra Response, aktualizace nově umožní uživatelům používat fyzické tlačítko Home taktéž jako tlačítko zpět a hold, podobně jako například u Meizu telefonů a nedávného Zuk Z2. Nově bude také možnost přejetí přes tlačítko pro přepínání mezi aplikacemi.

Emotion UI 5.1

Ultra Memory je poměrně zajímavá funkce správy paměti. Bude se učit podle vašeho používání telefonu a bude používat statistiky k vymazání paměti a spouštění aplikací z mezipaměti. Ultra Response je zase funkcionalita, která umožní rychlejší odezvu dotykové obrazovky.

Podle Huawei je Emotion UI 5 v současné době rozšířena mezi téměř 12 milionů uživatelů, kteří jsou nyní v očekávání další poměrně významné aktualizace softwaru.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.