Alcatel představil na Mobile World Congress jen tři smartphony: U5, A3 a A5 LED. Všechna tři zařízení budou se systémem Android 6.0 a vstoupí na trh jako zástupci nižší třídy. Přes skromné specifikace se vývojáři snažili co nejvíce upoutat pozornost uživatelů barvami a nebo zadním panelem a tím se odlišit od konkurence. Na co se tedy můžete těšit?
Model Alcatel U5 má 5 palcový displej a podporou 4G LTE. Novinka je vybavena procesorem MT6737M s frekvencí 1,1 GHz. Displej má rozlišení 854 x 480 pixelů. O chod se stará 1 GB RAM a 8 GB interní paměti s možností použití microSD karet. Alcatel U5 má 5 megapixelový hlavní a 2 megapixelový přední fotoaparát a baterii o kapacitě 2050 mAh. Na zadní straně se nachází čtečka otisků prstů, jejímž prostřednictvím může uživatel vyfotit selfie fotku.
Stejně jako u předchozího modelu, Alcatel A3 dostal displej o velikosti 5 palců, ale jeho rozlišení je 1280 x 720 pixelů. Smartphone je vybaven čtyř jádrovým procesorem MT6737, taktovaným na 1,25 GHz, 1,5 GB RAM a 16 GB úložného prostoru (s možností použití microSD karet). Alcatel A3 má kapacitu baterie 2460 mAh, hlavní fotoaparát je 13 megapixelový a přední kamera má rozlišení 5 megapixelů. Na zadní straně přístroje je čtečka otisků prstů.
Třetím představeným telefonem je Alcatel A5 LED. Ten obdržel neobvyklý zadní LED panel, který za různých podmínek různě mění svoje zbarvení. Zadní panel může fungovat například jako notifikace, přičemž barva se mění v závislosti na typu události, kryt také mění barvu při přehrávání hudby. Alcatel A5 LED má 5,2 palcový IPS displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů.
Uvnitř je osmi jádrový procesor MT6753, taktovaný na 1,5 GHz, 2 GB RAM a 16 GB interní paměti, microSD slot, 8 megapixelový hlavní, 5 megapixelový přední fotoaparát a 2800 mAh baterie. Jeho cena bude nejvyšší, ale bohužel zatím není známa, tak jako u předchozích dvou modelů.