Společnost Xiaomi opět rozšířila své portfolio o další „nezbytnou“ pomůcku pro příznivce mobilního focení a představila selfie tyč s Bluetooth ovládáním. Není to však tyč ledajaká, je skoro kouzelná.

Jde o třetí verzi selfie tyče a na rozdíl od svých předchůdkyň je nová tyčka vybavena několika funkcemi navíc. Vyrobena je z hliníkové slitiny a váží 155 gramů. Upínák na telefon lze otáčet o 360° a můžete do něj uchytit telefony s šířkou mezi 56 a 89 mm. Tyč je, samozřejmě, teleskopická.

Ti z nás, kteří mobilem fotíme často, jistě oceníme další z funkcí Xiaomi selfie tyče. Tu je totiž možno jednoduchou manipulací proměnit na malý stativ. Jeho nožky mají protiskluzovou úpravu, jsou pevné a měly by tedy zaručit dobrou stabilitu při focení.

Nu a poslední užitečnou funkcí selfie tyče je Bluetooth ovládání, které je možno z těla tyče vyjmout a využít jako dálkovou spoušť nebo jako časovač. Ovladač je kompatibilní jak s Android 4.3 a vyšší, tak i s iOS 5.0 a vyšší.

Xiaomi selfie tyč bude nabízena ve dvou barevných variantách, černé a bílé. K mání bude za 89 jüanů (13 dolarů), což je opravdu zajímavá cena. Tyč je již zalistována na Xiaomi mall a nezbývá než doufat, že cenu případní přeprodejci nevystřelí moc vysoko.