Když se na TENAA stránkách objevil nový model společnosti ZTE s označením S3003, psali jsme, že je zvláštní, že ve specifikacích úplně chybí kamery a Wifi modul. No, nyní byl tento telefon oficiálně uveden na trh v Číně. Jaký tedy vlastně je?

Jak již bylo řečeno v titulku, ZTE S3003 nemá žádný fotoaparát, ani se nemůže připojit k Internetu. Uživatelé mohou pouze volat a posílat SMS zprávy nebo používat jen základní aplikace, jako jsou například hodiny, kalendář či kontakty. Tento nový přístroj je vybaven 5 palcovým displejem s rozlišením HD (720 x 1280), čtyř jádrovým procesorem MediaTek MT6735 s grafickým čipem Mali-T720, 1 GB RAM a 8 GB vnitřní paměti ROM. Celý telefon má rozměry 142,2 x 70,6 x 7,4 mm a váží 117 gramů. Kryt je vyroben z plastu a imituje kov.

Možná se stejně jako já divíte tomu, proč takovéto zařízení ZTE vůbec uvedla na trh a proč má, ksakru, 8 GB ROM, když nemůžu nic fotit ani stahovat aplikace a podobně. Nicméně výrobce uvádí, že ZTE S3003 je primárně určen seniorům, kteří právě výše zmiňované chybějící funkcionality nevyužívají. Třeba je to částečně i pravda, nevím. Za tuto hračku chtějí od seniorů 399 juanů, což je asi 58 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.