Pamatujete si kamerku YI 4K+, jež byla představena na CES 2017? Pokud ne, můžete si článek přečíst zde. Kamera YI 4K+ je nástupcem kamerky Xiaomi Yi 4K, která stále nabídne bezkonkurenční výkon, a to za poměrně nízkou cenu.

Kamera YI 4K+ staví na úspěchu předchozího modelu, ale samozřejmě nabídne několik vylepšení. Stejně jako předchozí model si kamerka poradí s nativním 4K videem, ale tato nabídne až 60 fps. Kromě toho je tu také podpora RAW formátu, EIS (elektronické stabilizace) a nebo USB 3.0.

Kamera Yi 4K+

Dostatečný výkon pak zajistí procesor Ambarella H2 se čtyřmi jádry Cortex A53 vyrobený 14nm technologií. Obrazový senzor je Sony IMX377 s 13 MPx. Kamera se ovládá skrze dotykový, 2,19 palcový displej a nebo také hlasem. Baterie kamerky YI 4K+ má kapacitu 1400 mAh, což by mělo zajistit nadprůměrnou výdrž.

Momentálně je kamera YI 4K+ vystavena na Gearbestu za cenu 574$. Máme ale informace o tom, že až se kamerka dostane do prodeje, tak by se cena měla pohybovat okolo 300 dolarů. To je docela slušná nabídka za high-end kameru, ne?