Pro ty z vás, kteří netrpělivě očekávají novinkový Xiaomi Mi6 tu nemáme moc dobré zprávy. Začněme však nejméně špatnou, Mi6 bude a měl by se objevit v dubnu/apríli. Tedy alespoň tak znějí informace, které kolují internetem.

Další zprávy už tak dobré nejsou. Především jde o to, že Xiaomi Mi6 nebude osazen zakřiveným AMOLED displejem. Ten bude nahrazen plochým TFT 5,2 palcovým zobrazovadlem s rozlišením FullHD.

A vypadá to, že se nedočkáme ani ultrazvukového snímače otisků, který najdeme například u Xiaomi Mi5S. Tuto technologii vyvinula americká společnost Qualcomm, která je sice blízkým partnerem Xiaomi, ovšem Xiaomi se rozhodla v případě Mi6 podpořit lokálního výrobce biometrických snímačů. Tuto informaci umístil na čínské sociální sítě jeden z tamních tipařů. Dodal také, že Mi6 by se měl začít prodávat v dubnu/apríli, takže jeho představení bychom teoreticky mohli očekávat koncem března/marca.

Z celé parády vlajkové lodi tedy zbývá už jen procesor Snapdragon 835, který by měl Mi6 dodat dostatečný výkon. Je ovšem otázkou, co se v Xiaomi v poslední době děje. Jakoby s odchodem Hugo Barry začala jistá stagnace. Ale možná to jen souvisí s avizovaným zpomalením aktivit, o kterém se začátkem roku zmínil Lei Jun.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.