Koncem loňského roku představila společnost Oukitel telefon pro ne příliš náročné uživatele, Oukitel C5 Pro. Dnes tu máme informaci, že chystají jeho odlehčenou verzi, která nese název Oukitel C5.

V čem tedy najdeme rozdíly? Prvním a podstatným rozdílem je procesor, kdy původní čtyř jádrový MT6737 nahradil také čtyř jádrový MT6580 z čehož jednoznačně plyne, že podpory 4G sítí se u C5 nedočkáme.

Ovšem Oukitel C5 přijde s operačním systémem Android Nougat, kdežto C5 Pro zatím jede na Android 6.0 a aktualizován bude v březnu/marci. V rámci konstrukce a designu změny nehledejme. Oukitel C5 bude mít 5 palcový HD displej s 2.5D zakřivením a ochrannou z tvrzeného skla, rám z hliníkové slitiny a speciální „tištěnou“ texturu na zadním krytu. Baterie je vyměnitelná s kapacitou 2000 mAh.

Hlavní fotoaparát je 8 MPix (interpolováno z 5 MPix) a také přední kamera je interpolována, a to ze 2 MPix na 5 MPix. Telefon podporuje dualSIM, nechybí slot pro SD kartu. V rámci pamětí zde nalezneme 2 GB RAM a 16 GB ROM.

Oukitel C5 je již zalistován na oficiální stránce společnosti a očekáváme, že v předprodejích by se měl objevit do konce tohoto měsíce. Vzhledem k parametrům předpokládáme velmi nízkou cenu. Bližší informace o přístroji naleznete zde.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.