Už jen pár dnů zbývá do startu MWC 2017, kde se mimo jiné představí novinkové Huawei telefony P10 a P10 Plus. Podle informací, které se objevují téměř denně se zdá, že už o těchto dvou přístrojích víme vše podstatné.

Ale vzhledem k tomu, že informací, a to i třeba těch nepotvrzených není nikdy dost, máme teď možnost omrknout pár renderovaných obrázků Huawei P10 Plus. Ty vypadají poměrně věrohodně a působí dojmem, že jsou součástí nějakého oficiálního propagačního materiálu.

Oba telefony, tedy jak P10, tak P10 Plus mají velice podobné parametry. Drobné rozdíly nalezme u displeje, kdy P10 má ploché zobrazovadlo a u P10 Plus vidíme displej zakřivený. Ovšem jejich úhlopříčka i rozlišení je shodné, a to 5,5 palce a Quad HD.

Huawei P10 Plus má snímač otisků prstů na zadní straně a zdá se, že fyzické tlačítko Home na přední straně chybí. Také se spekuluje o tom, že P10 Plus, respektive jedna z jeho verzí, bude mít 8 GB RAM.

Oba přístroje budou shodně osazeny procesorem Kirin 960 s 32/64/128 GB ROM. Také duální hlavní fotoaparát bude v obou případech stejný. Oba objektivy budou mít rozlišení 12 MPix a jsou vyráběny ve spolupráci s firmou Leica. Stejná bude i kapacita baterie, konkrétně 3100 mAh a operační systém, kterým je Android Nougat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.