Do zahájení MWC 2017 v Barceloně zbývá, pokud dobře počítám, jen 12 dnů. Vystaveny tu budou nejen poslední výkřiky mobilních technologií, ale také zařízení, která cílí na nenáročné uživatele. Rozhodně je tedy na co se těšit.

V souvislosti s veletrhem se dost mluví o novinkových modelech P10 a P10 Plus, které tam bude prezentovat společnost Huawei. Internetem kolují spousty informací, které sice budou oficiálně potvrzeny až v den prezentace, 26. února/februára, ale možná nebude od věci si je shrnout, abychom měli představu, co se na nás chystá. Předpoklady jsou následující.

Huawei P10 by měl mít 5,5 palcový displej s FullHD rozlišením, procesor Kirin 960 se 4 GB RAM a několika verzemi velikostmi ROM, konkrétně 32/64/128 GB. Duální fotoaparát by měl být vyroben ve spolupráci se společností Leica, přičemž oba objektivy by měly mít rozlišení 12 MPix. Cena by se dle verze měla pohybovat od 500 do 680 dolarů.

O Huawei P10 Plus se v těchto dnech objevily nové informace, které překvapivě hovoří o tom, že kapacita RAM paměti bude 8 GB. Toto info pustil do oběhu španělský prodejce Phone House, který má už teď P10 Plus zalistován s cenovkou 799 dolarů. Kromě obří RAMky bychom tu měli nalézt 5,5 palcový displej s QHD rozlišením (2560 x 1440), procesor Kirin 960 s 256 GB vnitřní pamětí (možnost rozšíření až na 512 GB) a duální fotoaparát. Operačním systémem u obou telefonů bude Android Nougat.

Parametry tedy vypadají víc než lákavě, ale mějme na paměti, že nejsou nikterak potvrzeny, takže vše může být nakonec jinak. Jedno je však jisté, a to je duální fotoaparát, na nějž se zaměřil i video teaser, který zve na veletrh do Barcelony.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.