Před třemi dny kolega Karel poukázal na velmi dobře vypadající koncept telefonu OnePlus 4, u kterého se předpokládá že se objeví letos.

Podobně jsou na tom také přístroje Nokia o nichž se v poslední době hodně mluví obzvlášť poté, co Nokia 6 zaznamenal raketový start a jeho předobjednávky dosáhly rekordního počtu více než 1,2 miliónu kusů.

Zároveň také víme, že HMD Global chce oživit velice populární „N“ sérii, takže je jen logické, že se na YouTube objevilo video z dílen Concept Creator, které ukazuje koncept Nokia 8. Video je postaveno na snímcích, které se potulují internetem a je koncipováno tak, aby představilo jak design přístroje, tak i jeho hlavní parametry.

Nokia 8, známý též jako Nokia P1, bude pravděpodobně vybaven 5,7 palcovým AMOLED displejem s QHD rozlišením (2560 x 1440), 6 GB RAM a 128 GB ROM. Ve videu má koncept telefonu také USB typu C i 3,5 mm jack.

Pozornosti rozhodně neunikne ani hlavní fotoaparát s podobným designem jako u přístrojů z historické „N Series“. Optika by měla vycházet ze spolupráce s firmou Carl Zeiss, kamera by měla mít rozlišení 22,3 MPix, clonu f/1.7 s 1,8 µm velikostí pixelu.

Koncept Nokia 8 tedy nevypadá vůbec špatně, ale je to jen koncept. Jak nakonec bude vypadat reálný přístroj uvidíme 26. února/februára na MWC v Barceloně.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.