Pokud jste čekali, že Huawei, potažmo jeho značka Honor, představí všechny novinkové telefony až na MWC 2017, který poběží od 26, února/februára, možná budete překvapeni.

Na čínském Weibo totiž visí oficiální teaser, který hlásá, že Honor V9 bude prezentován v Pekingu, a to 21. února/februára. Je to sice jen pár dnů před MWC, ale tato akce může naznačit, že Honor V9 nebude určen pro mezinárodní trh.

Podle upoutávky, na níž je čínský olympijský plavec Sun Yang by se dalo dedukovat, že telefon bude voděodolný, ale to je opravdu velká spekulace. Vidíme zde také označení V9 se dvěma kroužky, což jednoznačně symbolizuje duální fotoaparát.

To, že Honor V9 bude mít duální fotoaparát (12 + 2 MPix) lze dohledat i na stránkách Tenaa, kde jsou popsány i další parametry přístroje. Je to 5,7 palcový displej s QHD rozlišením, 4/6 GB RAM, 64/128 GB ROM, osmi jádrový procesor s taktem 2,4 GHz, 8 MPix přední kamera, 3900 mAh baterie a Android Nougat jako operační systém.

Předpokládá se, že cena Honor V9 v Číně vyšplhá na 3000 jüanů, což je v přepočtu zhruba 437 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.