Pokud si z dějin telefonů něco pamatujete a znáte historii společnosti Nokia, pak by vám tento článek mohl udělat radost. Zdá se totiž, že Nokia (nebo spíše HMD Global) registrovalo „N Series“ ochrannou známku u příslušného úřadu státní správy pro průmysl a obchod (SAIC) v Číně.

Jestliže je to tedy pravda (což je), pak by to mohlo ukazovat, že HMD Global (potažmo Nokia) plánuje „oživit“ kultovní značku N Series, která v podstatě držela před 10 lety více než 70% tržního podílu na celém světě. Tehdy se jednalo o jednu z nejúspěšnějších řad ve slavných dnech značky Nokia s nezapomenutelnými smartphony jako byl N70, N90 a N91, N71, N80 a N92, N72, N73, N93, N75, N95, N76, N77.

HMD Global

První model N série byl odhalen v roce 2005 a běžel na Symbian OS a podporoval skvělé technologie své doby, jako je 3G/WiFi a Bluetooth. Řada N byla však nahrazena ne tak úspěšnou řadou Lumia a všichni víme, jak to dopadlo.

HMD Global

Takže, kdy se budeme moci těšit na nové telefony z řady N od Nokia? Kdo ví, možná to bude už v blízké budoucnosti.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.