Není už žádným tajemstvím, že Xiaomi hodlá vypustit do světa telefon Mi 5C. Některé zvěsti říkají, že použitým procesorem bude Snapdragon 825. Ovšem poslední zpráva, která koluje čínským internetem naopak praví, že Mi 5C bude osazen vlastním Xiaomi procesorem, který nese název Pinecone s typovým označením V670.

Uniklé info také naznačuje, že čipset Pinecone bude, stejně jako Snapdragon 808, osmi jádrový s jádry Cortex-A53, takže bude pravděpodobně jeho velkým konkurentem. Především však bude cenově výhodnější a tudíž dostupný pro mid-range telefony.

Xiaomi prý plánuje ještě jednu vyšší verzi procesoru Pinecone s označením V970, ale ten by se měl objevit až ve 4. kvartále letošního roku a bude poskládán ze čtyř jader Cortex-A73 a čtyř jader Cortex-A53.

Xiaomi Mi 5C by měl být prezentován do konce února/februára a k jeho hlavním specifikacím by měl patřit 5,5 palcový FullHD displej, 3 GB RAM, 64 GB ROM, 13 MPix hlavní fotoaparát a 8 MPix přední kamera.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.