Ohodnoťte článek

Zdá se, že na XDA (a GeekBench) sebrali všechny potřebné důkazy a za svým příběhem si stojí. O co jde? Podle nejnovějších zpráv OnePlus 3T a Meizu Pro 6 jsou některé z modelů, které byly nachytány při „podvádění“ během benchmarků a nyní musí čelit pravdě.

XDA popisuje, jak se OnePlus 3T podařilo obelstít výsledky benchmarků: software byl záměrně vylepšen s cílem vyvolat rychlejší běh procesoru během benchmarku, což mělo za následek lepší skóre.

V důsledku toho, pokaždé když uživatel spustil AnTuTu nebo Geekbench aplikaci (ale pouze tyto), procesor byl nucen běžet na vyšších taktech a měl díky tomu skvělé (ale nadhodnocené) výsledky. Toto info ale před nás klade jednu závažnou otázku: opravdu si v tomto případě zaslouží OnePlus 3T zařazení jako nejvýkonnější Android telefon na světě v roce 2016 dle benchmark skóre? Jen pro připomenutí, jeho skóre bylo 163.013 v Antutu, díky kterému překonal své rivaly, jako je LG G5, Galaxy S7 a další.

 

OnePlus na nastalou situaci reagoval následujícím prohlášení, ve kterém v podstatě připustil úpravu taktu procesoru pouze pro benchmarkovací aplikace:

„Aby bylo možné poskytnout lepší uživatelské zkušenosti v oblasti náročných aplikací a her, zvláště v těch graficky náročnějších, implementovali jsme určité mechanismy tak, aby procesor běžel více agresivně. Tato úprava pro bechmarkovací aplikace již nebude přítomna v nadcházejících OXYGEN OS buildech pro OnePlus 3 A OnePlus 3T. „.

Co se týče Meizu, tak zatím žádné vyjádření nepadlo, ale společnost byla o něj požádána a nyní se čeká na jejich oficiální odpověď.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.