Huawei P10 by měl být nástupcem loňského modelu P9. Ten jak víme, přišel s duálním fotoaparátem, který si jeho uživatelé pochvalují. Očekává se tedy, že u P10 a P10 Plus by se mohly objevit nějaká další vylepšení. Nu a vzhledem k tomu, že se předpokládá, že Huawei P10 a P10 Plus budou prezentovány na MWC 2017, vesele unikají informace o obou telefonech.

Dnes se zaměříme na Huawei P10 Plus, protože se vyloupla fotka jeho zlaté verze, kde je k vidění další senzor na čelní straně nad displejem. Na fotkách černé varianty byl tento senzor „neviditelný“. To samozřejmě dává důvod ke spekulacím, že by mohlo jít o snímač oční duhovky a vzhledem k tomu, že na zadní straně P10 Plus je patrný snímač otisků prstů, vypadá to, že přístroj bude mít ne jeden, ale hned dva biometrické senzory.

K tomu všemu je na čelním panelu vidět i fyzické tlačítko Home. Ne, opravdu nepředpokládáme, že by šlo o další snímač otisků, to by opravdu nedávalo smysl. Už tak je na P10 Plus trochu přesnímačováno.

Nechme však senzory stranou a pojďme se mrknout, co se dál šušká o P10 Plus. Telefon by měl mít zakřivený 5,5 palcový displej. Je pravděpodobné, že jej bude pohánět procesor Kirin 965 s vyšším taktem než u P10. Spekuluje se o dvou verzích s 6 GB RAM a 128 GB ROM, případně s 8 GB RAM a 256 GB ROM. Opět bychom zde měli najít duální fotoaparát s 12 MPix objektivy. Přední kamera by měla být 8 MPix a baterie by měla mít kapacitu 3650 mAh.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.