BlackBerry připravuje nový telefon s kódovým označením Mercury a zdá se, že se tento přístroj již brzy dostane na trh. Smartphone, který má stejný design klávesnice a dotykové obrazovky jako BlackBerry Priv, byl soukromě představen na letošním ročníku veletrhu CES, ale oficiálního představení se dočkáme až v příštím měsíci na MWC.

Od první zmínky o telefonu se samozřejmě vynořila pěkná řádka spekulací ohledně specifikací, ale žádné nebyly potvrzeny přímo BlackBerry. No a další spekulace, které se vynořily nyní, se vztahují k fotoaparátu. Info, které zveřejnil Roland Quandt (@rquandt) říká, že BlackBerry Mercury bude mít stejný senzor fotoaparátu, jako mají telefony Google Pixel.

Blackberry Mercury

Jak víme, Pixel a Pixel XL disponují 12,3MP, clonou f/2.0 a snímačem Sony IMX378 u zadní kamery a výsledky ukázaly, že tyto telefony pořizují perfektní fotografie. Co se týče přední kamery u Blackberry Mercury, tak ta by podle @rquandt měla být 8MP se snímačem Samsung S5K4H8 nebo OmniVision OV8856.

Blackberry Mercury

O Blackberry Mercury se říká, že bude mít 4,5 palcový displej s rozlišením 1680 x 1080. K dispozici bude 4 GB RAM, 32 GB interní paměti a procesor Snapdragon 821. Baterie by měla mít kapacitu 3400 mAh a běžet by na něm měl Android 7.0.

Samozřejmě, že tyto specifikace nebyly potvrzeny BlackBerry, takže je musíme brát pouze jako spekulované specifikace.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.