Hugo Barra dal vale Xiaomi a přesouvá se do Silicon Valley. Pokud vás zajímalo co tam bude dělat, vězte, že hodlá spojit své síly a nadání s Markem Zuckerbergem a jeho Facebookem a obsadí pozici vice prezidenta pro virtuální realitu a zároveň povede tým Oculus.

K tomuto kroku se už na svém FB profilu vyjádřil sám Zuckerberg: „Hugo sdílí mé přesvědčení, že virtuální a rozšířená realita je významná a perspektivní platforma, která umožňuje zažít zcela nové věci a rozšiřuje kreativitu.“.

Je tedy zřejmé, že Barra dobře zapadne do týmu Oculus, jehož vlastníkem je Facebook. V tomto směru bude mít Barra na starost zajištění rychlého technologického rozvoje a dostupnost VR pro co nejširší okruh uživatelů.

Vzhledem k tomu, že za svého působení v Xiaomi byl nápomocen jejímu rychlému vzestupu, můžeme očekávat, že s podobným nasazením bude fungovat i v Oculus. A to i proto, že v Silicon Valley zuří urputný boj mezi Google, Apple a Oculus, kdo nejvíc zaboduje v oblasti virtuální a rozšířené reality.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.