Společnost Asus vstoupila do letošního roku s velkými plány na zvýšení prodeje a tržeb, a to až dvojnásobně. Své nejnovější přístroje Asus ZenFone AR, Asus ZenFone 3 a nízkonákladový Asus Pegasus 3S představili na veletrhu CES 2017, a to by mohlo dát dobrý základ pro předpokládané zvýšení obratu.

Do hry však vstupuje i nová modelová řada Asus ZenFone 4, kterou společnost plánuje prezentovat v květnu/máji. O této sérii zatím není mnoho známo a dokonce ani internetová šuškanda moc neodhaluje. Spekuluje se pouze o výrazné modernizaci hardwarové výbavy a tudíž i nárůstu prodejní ceny přístrojů.

Těžko však říci, zda zvýšení ceny telefonů je dobrou strategií v rámci konkurence schopnosti, protože mnohé společnosti jsou schopny vyrobit telefony s moderním hardwarem a také s dobrou cenou, respektive se solidním poměrem cena/výkon.

V loňském roce prodala společnost Asus pouze 17,5 milionu přístrojů ze série ZenFone, což procentuálně znamenalo snížení prodeje o 14,6% oproti 20,5 milionu prodaných kusů v roce 2015. Vyšší prodejní cena ZenFone 3 zřejmě odradila mnoho zákazníků od koupě. Uvidíme tedy až koncem roku, zda se velké ambice společnosti naplnily a jaký vliv na prodejnost Asus zařízení budou mít letošní modely a případně i jejich ceny.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.