Proslýchá se, že tento rok by mělo světlo světa spatřit zařízení se skládacím displejem. Zatím se ale neví, který z výrobců bude první, kdo dotáhne koncept až k masové výrobě. Největším favoritem je asi společnost Samsung. Do hry se vložilo i čínské Xiaomi, které si patentovalo svůj vlastní návrh skládacího (ohebného) displeje. Xiaomi již v minulosti ukázalo funkční prototyp ohebného displeje.

Nesmíme také zapomenout, že Xiaomi sebralo konkurenci vítr z plachet, když představilo téměř bezrámečkový smartphone Xiaomi Mi Mix, který se ukázal i u nás v redakci a jehož recenzi si můžete přečíst zde.

skládací displej

Nyní si Xiaomi patentovalo skládací displej a podle dostupných informací se pracuje na několika verzích. Samozřejmě musíme myslet i na to, že většina patentů zůstane jen na papíře a nedočká se masové výroby. Na obrázcích z patentové úřadu můžeme vidět, jak by zařízení se skládacím displejem mohlo vypadat.

Myslíte si, že mají skládací displeje budoucnost? A jak si takové zařízení představujete?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.