Pokud jste fanoušek OS Android, jistě víte, kdo je Andy Rubin. Spoluzaložil Android Inc. před prodejem společnosti Google v roce 2005 a pak přešel do softwarového gigantu. Rubin odešel ze společnosti Google v roce 2014, spustil tech inkubátor s názvem Playground Global a evidentně nyní pracuje na novém telefonu.

Informace, která se vynořila totiž říká, že Andy Rubin založil novou společnost s názvem Essential Products Inc., která brzy představí „sadu spotřebitelských produktů, včetně těch pro mobilní a inteligentní domácnost“. Essential Products má v týmu 40 lidí a její registrovaná ochranná známka zahrnuje „chytré telefony, tablety, doplňky a operační software pro mobilní telefony“.

Klíčovým produktem týmu z Essential Products Inc. však bude high-end smartphone. Ten bude mít velký bezrámečkový displej, stejně jako „schopnost získat nové hardwarové aktualizace“, čímž není řečeno nic jiného, než že se bude jednat o modulární telefon.

Andy Rubin

Alespoň jeden prototyp telefonu má větší displej než Apple iPhone 7 Plus (tedy 5,5 palce), ale menší celkové rozměry, díky absenci rámečků. Displej může být citlivý na tlak stejně jako ty v Apple iPhone. Co se týče použitých materiálů, tak telefon disponuje kovovým rámem a keramickými zády, podobně jako to má Xiaomi Mi Mix.

Přístroj bude údajně k dispozici v polovině letošního roku za cenu blízkou té, kterou si účtují Apple a Google za jejich iPhone a Pixels. O výrobě se údajně jedná s Foxconnem. Jestli ale na tomto telefonu poběží Android je stále ve hvězdách.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.