Nedávno jsme psali o tom, že by se nová Nokia 8 měla představit na MWC 2017 v Barceloně, bohužel se ukázalo, že tyto informace nejsou pravdivé.

Domnělá Nokia 8 měla být vybavena nejnovějším čipsetem Snapdragon 835 a měla se pochlubit rozlišením objektivu 24 MPix s velmi působivým OIS a EIS.

Zvěsti, že tento telefon bude nový zástupce high-end třídy pod značkou Nokia, přišly ze zdroje s názvem Total Tech Media, kteří se mezitím přehodili na TK Tech News. Podle Android Authority, lidé stojící za tímto YouTube kanálem jsou známými podvodníky a dokonce i známý Evan Blass (aka @Evleaks) s nimi již měl co do činění.

Jak informoval německý web, který původně tyto fotografie publikoval, tento telefon není nic víc než referenční zařízení vyrobené pro demonstrační účely Qualcommu (což je běžná praxe, i Mediatek toto používá pro své nové čipsety).

Ale nezoufejme. I když se toto zařízení neukázalo býti novou Nokia 8, v budoucnu se telefonu s tímto jménem dozajista dočkáme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.