Čínský nejhodnotnější startup, Xiaomi, si položila vysoký cíl pro rok 2017. CEO Lei Jun řekl, že Xiaomi bude cílit na prolomení výše prodejů 14,5 miliardy dolarů v letošním roce.

„2016 byl rokem, kdy jsme si dali lehký oddechový čas, abychom mohli trochu zpomalit naše tempo a udělali podstatné úpravy našeho podnikání, které nám umožní jít dál.“, napsal Lei Jun v dopise zaměstnancům.

xiaomi
Xiaomi, které je také pokládáno za čínský ekvivalent Apple, v letech po vstupu na čínský trh rychle násobilo své příjmy, ale v posledních dvou letech se potýkalo s poklesem. K dnešnímu dni je hodnota Xiaomi odhadována na 8,4 miliardy dolarů, což je docela sešup ze 45 miliard v roce 2014.

V reakci na stagnaci celosvětových prodejů Xiaomi provedli změny v několika oblastech podnikání, včetně kamenných obchodů a zahraničních trhů. Pro rok 2017 má firma Lei Juna v plánu otevřít více než 200 Mi Home obchodů a celkem 1000 prodejen v průběhu příštích tří let, aby posílila své příjmy. Firma má velký arzenál elektronických výrobků, jako jsou robotické vysavače, čističe vzduchu, inteligentní spotřebiče, skútry a jízdní kola. Příjmy Xiaomi jen z prodeje těchto produktů činily více než 2 miliardy dolarů v roce 2016.

xiaomi

Čína představuje 90 procent prodejů chytrých telefonů od této společnosti, což jasně naznačuje, že společnost by mě se měla podívat i na jiné trhy.

„V prvních letech jsme se tlačili dopředu příliš rychle. Vytvořili jsme zázrak, ale nyní se musíme nastavit pro dlouhodobý růst. Takže musíme zpomalit, udělat změny v některých oblastech a zajistit udržitelný růst s dlouhodobým výhledem.“, řekl Lei.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.