O telefonu Xiaomi Mi Mix se říká, že je jej obtížné vyrobit, ale nikdo nevěděl jak moc. CEO Xiaomi Lei Jun nám právě dal představu o tom, jak těžké je pro Xiaomi telefon Mi Mix vyrábět hromadně s tím, že společnosti se podařilo prozatím vyrobit pouze 100.000 kusů této vlajkové lodi.

Generální ředitel Xiaomi odpovídal na dotazy v průběhu konference Geek Park Innovation, která se konala nedávno v Číně a poskytl pár vodítek. Mluvil mimo jiné o budoucnosti průmyslu chytrých telefonů a padla zmínka i o Mi Mix. Lei Jun připustil špatnou dostupnost tohoto telefonu a uvedl, že je to především kvůli procesu, který se podílí na výrobě sklokeramického těla telefonu.

Lei Jun také hovořil o skládacích chytrých telefonech, o kterých si myslí, že nejsou budoucností smartphone průmyslu, a že telefony se 100% poměrem displeje k tělu by mohly být dalším krokem, ve kterém budou společnosti soutěžit.

Xiaomi Mi Mix je nyní aktuálně těžko sehnatelným telefonem a není pravděpodobné, že by výroba v brzké době vzrostla. Společnost se totiž letos chce soustředit na navýšení svých tržeb pomocí typických telefonů své značky.