O telefonu Xiaomi Mi Mix se říká, že je jej obtížné vyrobit, ale nikdo nevěděl jak moc. CEO Xiaomi Lei Jun nám právě dal představu o tom, jak těžké je pro Xiaomi telefon Mi Mix vyrábět hromadně s tím, že společnosti se podařilo prozatím vyrobit pouze 100.000 kusů této vlajkové lodi.

Generální ředitel Xiaomi odpovídal na dotazy v průběhu konference Geek Park Innovation, která se konala nedávno v Číně a poskytl pár vodítek. Mluvil mimo jiné o budoucnosti průmyslu chytrých telefonů a padla zmínka i o Mi Mix. Lei Jun připustil špatnou dostupnost tohoto telefonu a uvedl, že je to především kvůli procesu, který se podílí na výrobě sklokeramického těla telefonu.

Lei Jun také hovořil o skládacích chytrých telefonech, o kterých si myslí, že nejsou budoucností smartphone průmyslu, a že telefony se 100% poměrem displeje k tělu by mohly být dalším krokem, ve kterém budou společnosti soutěžit.

Xiaomi Mi Mix je nyní aktuálně těžko sehnatelným telefonem a není pravděpodobné, že by výroba v brzké době vzrostla. Společnost se totiž letos chce soustředit na navýšení svých tržeb pomocí typických telefonů své značky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.