Výrobce mobilů s názvem Vargo není u nás (a tím myslím celou Europu) vůbec známý. I já se musím přiznat, že jsem na něj narazil jen náhodou. Telefon mě zaujal zejména poměrem cena/výkon. Hned na úvod vás potěším zajímavou cenou v předprodeji – 116 USD (zde).

To, co vidíte na úvodní fotce článku pravděpodobně není maloobchodní balení. Je to kufr, který přivezla značka Vargo na veletrh. Kromě místa pro telefon a baterii je tam spoustu krabiček pro kabely, adaptéry a podobně. Pojďme se už ale podívat na specifikace.

Tělo IVARGA je celokovové a snímač otisků prstů najdeme na zadní straně a tedy tlačítko na přední straně je tlačítko Home. Displej má 5 palců (rozlišení 1080 px, typ IPS) a černé rámečky na okrajích mu sice svědčí, ale nejsou až tak tenké. Uvnitř najdete procesor Snapdragon 615, který výkonem určitě postačí pro běžné uživatele.

Když vezmete v potaz cenu, tak v souvislosti s ní potěší zejména 3 GB RAM a 32 GB vnitřní paměti s možnosti použití SD karty místo jedné SIM v hybridním slotu. Uhodli jste správně je to dual SIM telefon s podporou LTE pásem B1/B3/B7. IVARGO je také vybaven NFC a infraportem spolu s baterií o kapacitě 2500 mAh.

Výše ve videu jste si mohli IVARGO prohlédnout v celé jeho kráse a viděli jste, že běží na Android 5.1. Zadní kameru má 13 Mpx a přední selfie kameru 5 Mpx. Pokud tedy hledáte telefon s menším displejem a pro běžné používaní s možností hraním méně náročných her, klikejte na odkaz na začátku článku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.