Docela nedávno jsme psali o tom, že první telefon značky Nokia byl představen. Jednalo se o Nokia 6 s parametry přístroje střední třídy a poněkud přestřelenou cenou.

Podle všeho to vypadá, že na MWC 2017 v Barceloně bychom se mohli dočkat vlajkové lodi společnosti s označením Nokia 8. O specifikacích se, pravda, zatím jen spekuluje, ale jako náhled na to, co bychom mohli očekávat postačí i spekulace.

Nokia 8 by měla být stejně jako Nokia 6 osazena procesorem z dílen Qualcomm. V tomto případě se spekuluje o Snapdragon 835, což by opět mohlo pořádně zamíchat kartami hráčů o prvenství v uvedení přístroje s tímto procesorem.

Super AMOLED displej by mohl mít úhlopříčku 5,7 palce s QHD rozlišením (2560 x 1440 pixelů), obrazovka by měla být plochá, bez zakřivení. Působivě vypadá také hlavní fotoaparát, který má nejen poněkud atypický design, ale i jeho specifikace jsou zajímavé. Rozlišení objektivu by mělo být 24 MPix s OIS a EIS. Na přední straně pak najdeme 12 Mpix kameru.

Co se pamětí týče, tak bychom mohli očekávat 128 GB ROM, kterou bude možno dále rozšířit na 256 GB. Operačním systémem bude, jak jinak, Android Nougat. Parametry vypadají dobře, ale nejsou nijak potvrzeny, takže počkejme na konec února/februára, kdy by měl MWC začít.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.