Souboj o to, kdo jako první vrhne na trh telefon s procesorem Snapdragon 835, zdá se vrcholí. Adeptů na prvenství je hned několik, a to Xiaomi, Samsung a zcela překvapivě i společnost Bluboo, čemuž se poněkud zdráháme uvěřit.

Podle posledních, zatím tedy nepotvrzených informací to vypadá, že vítězný vavřín by si mohla odnést společnost Xiaomi se svým Mi6. Rozjíždí se prý masová produkce telefonu a představení přístroje by prý mohlo proběhnout už v únoru/februári, tedy ještě před prezentací Samsung Galaxy S8.

Čínští analytici sice naznačovali, že Xiaomi Mi6 půjde na trh postupně a v malých výrobních sériích kvůli zpoždění výroby procesoru, ale zatím to vypadá, že výroba Snapdragon 835 probíhá plynule a start Xiaomi Mi6 by neměl být ohrožen.

Podle nepotvrzených údajů by se Mi6 měl objevit ve dvou verzích. Jedna bude vybavena LCD displejem a druhá pak zakřiveným OLED displejem. Podle uniklých informací by se cena verze s LCD displejem mohla pohybovat v relaci 1999 jüanů (289 dolarů) a cena verze s OLED zobrazovadlem pak kolem 2499 jüanů (361 dolarů).

Podle předchozích spekulací by OLED verze měla mít zakřivený displej a design jako Mi Note 2, i když v menším podání. Předpokládá se rovněž, že snímač otisků bude ultrazvukový, podobně jako u Mi 5S. Tělo bude celokovové a kapacita RAM paměti by měla nabídnout dvě varianty, a to 4 GB nebo 6 GB. U hlavního fotoaparátu se očekává rozlišení 20 MPix a kapacita baterie by mohla dosáhnout na 4000 mAh s podporou rychlého nabíjení. Zní to věru zajímavě, ale vyčkejme, jak všechno nakonec dopadne. Všichni víme, že Xiaomi umí překvapit.