Hned z kraje letošního roku jsme se zmínili o přístroji Oukitel C5 Pro, který by měl mít displej chráněn sklem s tvrdostí více než 9H, jež by tedy teoreticky mělo odolat tlaku až 800 MPa.

Dnes k této informaci přidáme pár hlavních parametrů, a to zejména proto, že Oukitel C5 Pro dnešním dnem vstupuje do předprodejů. Ty potrvají do 17. ledna/januára a telefon v nich pořídíte za 69,99 dolarů.

Displej telefonu má úhlopříčku 5 palců s rozlišením 720 x 1280 pixelů, nechybí populární 2.5D zakřivení a již zmiňované ochranné sklo. Procesorem je čtyř jádrový MT6737 s taktem 1,3 GHz, 2 GB RAM a 16 GB ROM. Oukitel C5 Pro je dualSIM s podporou 4G v pásmech 1/3/7/20.

Hlavní fotoaparát je 5 MPix s interpolací na 8 MPix a přední kamera je rovněž interpolována, a to ze 2 MPix na 5 MPix. Baterie má kapacitu 2000 mAh a nesmíme zapomenout ani na zajímavý „tištěný“ povrch zadního krytu. Operačním systémem je Android 6.0, ale společnost slibuje, že v průběhu března/marca bude Oukitel C5 Pro aktualizován na Android Nougat.

Jak je zřejmé, parametry telefonu sice nejsou nijak oslnivé, ale pokud hledáte záložní telefon s nízkou cenou, mohl by to být celkem dobrý tip. Bližší informace o Oukitel C5 Pro naleznete zde a zde seznam autorizovaných prodejců.