Po solidním úspěchu loňského modelu Huawei P9 a Huaewi P9 Plus pracuje společnost na další generaci přístrojů, tedy P10 a P10 Plus. Ty by se měly objevit zhruba v březnu/marci nebo v dubnu/apríli letošního roku, i když se tak trochu spekuluje i o tom, že by se tak mohlo stát již v průběhu MWC 2017, který poběží od konce února/februára.

Ovšem už teď kolují internetem údajné snímky Huawei P10 s popisem některých parametrů. Takže tedy nic nebrání tomu, abychom se podívali na to, co by pro nás mohli v dílnách Huawei připravovat.

AMOLED displej Huawei P10 by měl mít 5,5 palce s QHD rozlišením. Použitým procesorem by měl být osmi jádrový Kirin 960 s taktem 2,3 GHz. Ten je vybaven čtyřmi vysoce výkonnými jádra Cortex-A73 a čtyřmi jádry Cortex A-53 spolu s GPU Mali G71 MP8. V rámci pamětí bychom tu měli nalézt 6 GB RAM a 256 GB ROM. Je však velmi pravděpodobné, že k dispozici bude více verzí s různou kapacitou pamětí.

Při podhledu na snímek zadní strany přístroje vidíme, že se opět dočkáme duálního hlavního fotoaparátu, který by měl být opět konstruován ve spolupráci se společností Leica. K dalším parametrům, které však nejsou potvrzeny, by měl patřit snímač otisků prstů integrovaný do Home tlačítka, bezdrátové nabíjení, duální zakřivení displeje a údajně i certifikace IP68.

Pokud se tyto parametry potvrdí, máme se rozhodně na co těšit.