Nový outdoorový model francouzské společnosti FACOM s označením F400, který se nedávno objevil na trhu je dalším z řady odolných telefonů, které nabízejí ochranu s certifikací IP68. Stojí za to si jej pořídit? To vám snad napoví stručný popis přístroje, o který jsem se pokusil.

Facom F400 má 4,7 palcový HD displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů. Displej chrání sklo Gorilla Glass 3 jež zaručuje poměrně slušné zabezpečení displeje. Zajímavostí je na odolný telefon poměrně tenké tělo a kovový hliníkový zadní kryt s povrchovou úpravou. Celý přístroj udržuje v chodu nejmenovaný čtyř jádrový procesor, který je doplněn 2 GB RAM a 16 GB ROM. Tu lze pomocí microSD karty rozšířit až na 32 GB. Operačním systémem je Android Lollipop 5.1, což bude zřejmě úlitba nejmenovanému procesoru.

Hlavní zadní fotoaparát tohoto telefonu je 8 megapixelový a přední selfie kamera je 2 megapixelová. Tento přístroj podporuje také LTE pásma, a to konkrétně 4G – B1 / B3 / B5 / B7 / B20. Kromě klasických senzorů zde najdeme funkce jako GPS/Glonass, PTT, SOS nebo NFC. Napájení je zde řešeno magnetickým konektorem. To vše pohání baterie s kapacitou 3000 mAh, kterou se výrobcům podařilo vměstnat do těla o velikosti 144 x 74 x 12,6 mm při celkové váze 191 gramů. Dalo by se napsat, že jde o průměrný outdoorový telefon, dokud nenarazíte na položku – cena. Zde se vám krapet zatají dech a řeknete si, proč bych si, sakra, za 430 euro nemohl pořídit něco lepšího.