Poté, co HMD Global oznámila, že zastřeší prodeje telefonů Nokia, mnozí, kteří kdysi vlastnili alespoň jeden z Nokia přístrojů s napětím očekávali „návrat legendy“. A je to tady. Tak trochu ve stínu probíhajícího veletrhu CES 2017 byla v Číně představena Nokia 6 s operačním systémem Android. Máme se tedy na co těšit?

Vzhled telefonu nevypadá špatně, je prostě jednoduchý, žádné designové výstřelky tu nehledejme. Tělo je vyrobeno ze slitiny hliníku série 6000 a 5,5 palcový displej s FullHD rozlišením je vybaven populárním 2.5D zakřivením. Procesorem je Snapdragon 430 se 4 GB RAM a 64 GB ROM.

Hlavní fotoaparát je 16 MPix s LED bleskem a clonou f/2.0 a přední kamera má rozlišení 8 MPix. Baterie má dnes již standardní kapacitu 3000 mAh. Telefon je dualSIM s podporou LTE. Nechybí snímač otisků prstů, integrovaný do Home tlačítka a ve výbavě také najdeme reproduktory s podporou Dolby Atmos. Operačním systémem je Android Nougat.

Specifikace jsou celkem v pořádku pro zařízení střední třídy, co už se mi v pořádku tak nezdá, je cena Nokia 6. Především se telefon bude prodávat výhradně v Číně na JD.com a jeho cena je stanovena na 1699 jüanů, což v přepočtu činí zhruba 246 dolarů, a to poněkud hodně. Ale možná skalní fanoušci tuto cenu skousnou a Nokia 6 si pořídí.

Co říkáte na novou Nokii? Byli byste ochotni zaplatit 246 dolarů za tento telefon? Komentáře pod článkem jsou vám k dispozici.