Chuwi již naznačilo, že pracuje na svém novém vlajkovém tabletu vybaveném procesorem Intel Apollo Lake a zdá se, že Chuwi Hi13 již brzy spatří světlo světa. Nová vlajková loď Chuwi Hi13 došla k odhalení na CES 2017 a my se tedy můžeme podívat na specifikace.

Nejvýznamnější změnou v porovnání s většinou čínské výroby v roce 2016 je procesor. Chuwi Hi13 přijde s procesorem Intel Celeron N3450, založeném na platformě na Apollo Lake. Tento 14nm procesor s architekturou Goldmont a max frekvencí 2,2 GHz je o 50% výkonnější než Cherry Trails a měl by být zhruba na stejné úrovni s procesory Core M. Také Intel HD Graphics 500 Gen. 9 je krok kupředu, nejen díky podpoře dekódování H.265 a VP9.

Displej u Hi13 je o velikosti 13,5 palce, což je víceméně stejná velikost, jaká byla použita u Microsoft Surface Book a jeho rozlišení je 3000 x 2000 pixelů, poměr stran 3:2 a kontrast 1700:1. Tablet nám spíše tedy padá někam směrem k notebookům.

I využitelnost v podobě notebooku podporuje volitelná odnímatelná klávesnice, která bude pro majitele tak trochu povinností, protože tablet vypadá, že nebude mít plnohodnotné USB porty na těle, ale dočkáme se jich pouze u klávesnice. Kovové tělo samo o sobě vypadá velmi podobně jako předchozí generace tabletů od Chuwi, takže zde se žádné překvapení nekoná.

Zbytek specifikací zahrnuje 4 GB DDR3L paměti RAM (škoda, že ne 8 GB) a 64 GB úložného prostoru (bohužel opět eMMC). SSD disk by v tomto případě byl lepší volbou a dalším krokem kupředu. Tablet by měl mít podporu stylusu a všechny obvyklé věci, jako je dvoupásmové Wi-Fi nebo USB Type-C port. Windows 10 Home použité jako OS také nikoho nepřekvapí.

Co se týče ceny, tak je ještě neznámá a až poté můžeme odhadovat úspěšnost Chuwi Hi13 na trhu, ale minimálně změnou na Apollo Lake platformu nám Chuwi udělalo velkou radost.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.