Chuwi již naznačilo, že pracuje na svém novém vlajkovém tabletu vybaveném procesorem Intel Apollo Lake a zdá se, že Chuwi Hi13 již brzy spatří světlo světa. Nová vlajková loď Chuwi Hi13 došla k odhalení na CES 2017 a my se tedy můžeme podívat na specifikace.

Nejvýznamnější změnou v porovnání s většinou čínské výroby v roce 2016 je procesor. Chuwi Hi13 přijde s procesorem Intel Celeron N3450, založeném na platformě na Apollo Lake. Tento 14nm procesor s architekturou Goldmont a max frekvencí 2,2 GHz je o 50% výkonnější než Cherry Trails a měl by být zhruba na stejné úrovni s procesory Core M. Také Intel HD Graphics 500 Gen. 9 je krok kupředu, nejen díky podpoře dekódování H.265 a VP9.

Displej u Hi13 je o velikosti 13,5 palce, což je víceméně stejná velikost, jaká byla použita u Microsoft Surface Book a jeho rozlišení je 3000 x 2000 pixelů, poměr stran 3:2 a kontrast 1700:1. Tablet nám spíše tedy padá někam směrem k notebookům.

I využitelnost v podobě notebooku podporuje volitelná odnímatelná klávesnice, která bude pro majitele tak trochu povinností, protože tablet vypadá, že nebude mít plnohodnotné USB porty na těle, ale dočkáme se jich pouze u klávesnice. Kovové tělo samo o sobě vypadá velmi podobně jako předchozí generace tabletů od Chuwi, takže zde se žádné překvapení nekoná.

Zbytek specifikací zahrnuje 4 GB DDR3L paměti RAM (škoda, že ne 8 GB) a 64 GB úložného prostoru (bohužel opět eMMC). SSD disk by v tomto případě byl lepší volbou a dalším krokem kupředu. Tablet by měl mít podporu stylusu a všechny obvyklé věci, jako je dvoupásmové Wi-Fi nebo USB Type-C port. Windows 10 Home použité jako OS také nikoho nepřekvapí.

Co se týče ceny, tak je ještě neznámá a až poté můžeme odhadovat úspěšnost Chuwi Hi13 na trhu, ale minimálně změnou na Apollo Lake platformu nám Chuwi udělalo velkou radost.