Na veletrhu CES 2017 nevystavují jen výrobci zvučných jmen a zavedených značek. Prezentovat své produkty může každý a zářným příkladem tohoto je společnost Changhong.

Ta je mimo Říši středu v podstatě naprosto neznámá, a to i přesto, že na svém domovském území se zapsala jako producent domácích spotřebičů, zejména televizorů. V současné době se však začínají obracet směrem k trhu s chytrými telefony a jejich prvním počinem je Changhong H2, který je vybaven molekulárním skenerem.

V podstatě jde o to, že přiložením telefonu na jakýkoli materiál lze otestovat jeho vlastnosti. Například při nákupu zeleniny nebo ovoce můžete takto ověřit jeho čerstvost. U sladkostí počet kalorií, u léků obsah účinné látky a v neposlední řadě je tento skener schopen vyhodnotit i váš BMI. Zní to trochu futuristicky, ale rozhodně zajímavě. Ostatně mrkněte na video, kde je vše rozebráno a jsou tam naznačeny také některé další parametry Changhong H2.

Podle všeho se tento telefon začne prodávat nejdříve v Číně za necelých 500 dolarů. Doufejme tedy, že se podívá i na mezinárodní trhy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.