Společnost ZTE oznámila na veletrhu CES 2017 zařízení s kódovým označením „Project CSX“. Jedná se mobil ZTE Hawkeye, který by měl vzniknout po splnění cílů na serveru Kikstarter. Cíl kampaně je 500 000 USD a doposud se nasbíralo cca 28 300 USD, ale kampaň je teprve na začátku.

Celý příběh začal už v roce  2016, kdy ZTE vyhlásilo soutěž pro zákazníky, ať posílají i šílené nápady, které by pak mohly být uvedeny do praxe. Vítězný návrh byl ve dvou oblastech: Eye-tracking a adhezní tělo. Nakonec se celý nápad zhmotnil do mobilu s názvem ZTE Hawkeye.

Ten můžete díky jeho obalu, ne tedy samotnému tělu, přilepit na stěnu a pohybem očí posunovat displejem nahoru, dolů, doleva a doprava. Hlasové příkazy by vám pak měly pomoci při přepínání mezi aplikacemi a stránkami. Telefon se bude prodávat ve třech barvách – černá, (zajímavá) zelená a (nějaká) modrá.

ZTE Hawkeye bude vybaven 5,5 palcovým FullHD displejem, slotem pro microSD karty, snímačem otisků prstů a nebude chybět ani velká baterie (s možností rychlého dobíjení) nebo dva sloty pro SIM kartu.  V mobilu už bude nainstalován Android 7.0 Nougat. Bohužel, v současné době nejsou žádné další informace známé, kromě ceny 199 USD během crowdfundingové sbírky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.