V loňském roce jsem psal o outdoorovém telefonu francouzské společnosti Crosscall s názvem Trekker M1. V rámci segmentu odolných telefonů paří spíše do nižší třídy, ovšem cenou se sunul mnohem výš. Nedávno společnost připravila modifikovanou a inovovanou verzi tohoto modelu a nazvala jej Trekker M1-Core. Byl jsem samozřejmě zvědavý, kam se telefon posunul a jak šla nahoru i cena nebo jestli specifikace odpovídají opět minimálně 2 roky starým modelům a cena je přinejmenším nadnesená. Co se tedy změnilo?

Novinka Trekker M1-Core má stejně jako starší model certifikaci IP67, což znamená, že je prachotěsný a vodotěsný a podporuje rovněž dualSIM a 4G sítě. Zůstal také 4,5 palcový displej ovšem rozlišení šlo dolů, a to na 854 x 480 pixelů. Ochranné sklo Gorilla Glass 3 bylo ponecháno. S procesorem si zahrála společnost tak, že původní Qualcomm Snapdragon 410 vyměnila za Qualcomm Snapdragon 210.

Jedinou pozitivní změnou (což je ovšem k výše uvedeným informacím diskutabilní) je rozšíření paměti RAM z 1 GB na 2 GB a zvětšení ROM z 8 GB na 16 GB, kterou lze pomocí microSD karty rozšířit až na 128 GB. Hlavní zadní fotoaparát ponížil z 13 na 8 megapixelů a přední selfie kamera klesla z 5 na 2 megapixelové rozlišení. Kapacita baterie zůstala na původních 3000 mAh.

Co ovšem kleslo také je cena. Z původních 400 euro jsme se s novým modelem dostali na 280 euro. No, nevím jestli zrovna toto je ta správná cesta pro inovace, ale jak to kdo chce, takové to má.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.