V loňském roce jsem psal o outdoorovém telefonu francouzské společnosti Crosscall s názvem Trekker M1. V rámci segmentu odolných telefonů paří spíše do nižší třídy, ovšem cenou se sunul mnohem výš. Nedávno společnost připravila modifikovanou a inovovanou verzi tohoto modelu a nazvala jej Trekker M1-Core. Byl jsem samozřejmě zvědavý, kam se telefon posunul a jak šla nahoru i cena nebo jestli specifikace odpovídají opět minimálně 2 roky starým modelům a cena je přinejmenším nadnesená. Co se tedy změnilo?

Novinka Trekker M1-Core má stejně jako starší model certifikaci IP67, což znamená, že je prachotěsný a vodotěsný a podporuje rovněž dualSIM a 4G sítě. Zůstal také 4,5 palcový displej ovšem rozlišení šlo dolů, a to na 854 x 480 pixelů. Ochranné sklo Gorilla Glass 3 bylo ponecháno. S procesorem si zahrála společnost tak, že původní Qualcomm Snapdragon 410 vyměnila za Qualcomm Snapdragon 210.

Jedinou pozitivní změnou (což je ovšem k výše uvedeným informacím diskutabilní) je rozšíření paměti RAM z 1 GB na 2 GB a zvětšení ROM z 8 GB na 16 GB, kterou lze pomocí microSD karty rozšířit až na 128 GB. Hlavní zadní fotoaparát ponížil z 13 na 8 megapixelů a přední selfie kamera klesla z 5 na 2 megapixelové rozlišení. Kapacita baterie zůstala na původních 3000 mAh.

Co ovšem kleslo také je cena. Z původních 400 euro jsme se s novým modelem dostali na 280 euro. No, nevím jestli zrovna toto je ta správná cesta pro inovace, ale jak to kdo chce, takové to má.