Aby těch mobilů a tabletů nebylo tolik, podíváme se dnes na dvě novinky od Lenova. Smart Storage je název pro nový gadget, určený pro zálohu vašich dat. Dokonce ho lze nakonfigurovat jako NAS s kapacitou až 6 TB. Přístroj je vybaven dual-band Wi-Fi a podporuje automatickou synchronizaci do více zařízení najednou, takže uživatelé mohou přistupovat ke svým souborům z libovolného místa na světě.

Společnost uvedla, že Smart Storage byl vyroben za účelem zajištění přístupu k médiím souborů uložených na principu peer-to-peer. Dostal také další zajímavé funkce, jako je schopnost rozpoznat tváře na fotografiích, vytvořit samostatnou knihovnu, která zachycuje konkrétní osobu atd.

Kromě bezdrátového připojení podporuje vysokorychlostní přístup přes USB. Uživatelé budou moci také automatizovat proces zálohování souborů. Lenovo Smart Storage bude dispozici za 139,99 USD a půjde do prodeje v květnu/máji tohoto roku.

Druhým výrobkem, kterým chce Lenovo prorazit v roce 2017, jsou brýle pro virtuální realitu. Ty vypadají hezky ergonomicky a Lenovo slibuje, že zajistí menší tlak na hlavu a krk. Hmotnost je asi 350 gramů a hlavní váha je přenesena na čelo, nikoli na zátylek, takže Lenovo VR by neměly způsobit rychlou únavu ani při dlouhodobém používání. O kvalitu obrazu se starají dva OLED displeje s rozlišením 1440 x 1440 pixelů.

Vzhledem k tomu, že pracují na softwarové platformě od Microsoftu, může uživatel stáhnout z Windows Store celou řadu aplikací. Lenovo VR mají také dvě vestavěné kamery pro natáčení okolí a umožní tak spouštět aplikace pro rozšířenou realitu. Tuhle funkčnost pak přinese novinka s názvem HoloLens Microsoft. Datum vydání, přesná cena a finální název bude zveřejněn později, ale dle odhadů by Lenovo VR měly stát kolem 300-400 USD.