O modelu UMi Z jsme vás informovali před nedávnem (zde) a dnes ho tu máme ve videu v plné kráse. Dřív než kliknete na samotné video začneme trochu zeširoka. Společnost UMi oznámila, že od nynějška bude uvolňovat nové produkty pod značkou UMIDIGI (zkratka z UMi Digital). Kromě toho výrobce plánuje rozšířit produktové řady robotů, bezdrátových sluchátek, zařízení pro „chytrou“ domácnost atd..

Smartphon UMi UMIDIGI Z (nebo jak to vlastně nakonec bude) bude tedy prvním zařízením na světě na bázi deseti jádrového procesoru MediaTek Helio X27 s duálním fotoaparátem. Ten bude složen ze dvou 13 megapixlových snímačů Sony IMX258 s duálním obrazovým procesorem, včetně posílení zoomu pro lepší přehlednost a rozostření pozadí. Uživatele potěší přední fotoaparát od Samsungu s LED bleskem.

Kromě procesoru MediaTek Helio X27 s maximální frekvencí 2,6 GHz najdeme v UMi Z také grafický akcelerátor Mali-T880 MP4 s frekvencí 875 MHz a 4 GB paměti RAM. To by mělo zajistit plynulý multitasking. V AnTuTu benchmarku získal více než 116.000 bodů. Telefon bude dodáván s operačním systémem Android 6.0 Marshmallow, ale výrobce přislíbil, že vydá aktualizaci na Android 7.0 Nougat.

Abychom nezapomněli, tak Z-ko bude mít 5,5 palcový displej z nové generace od Sharpu s rozlišením 1920 x 1080 pixelů, snímač otisků prstů dotykové ID 2.1, slot pro microSD (do 256 GB) a USB konektor typu C. Kapacita baterie bude 3780 mAh s podporou rychlého nabíjení (plné nabití trvá pouhých 100 minut).